top of page

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Níže najdete nejčastěji kladené otázky, na které nejčastěji odpovídáme:

 • Páni! Co je to za plemeno? /Wow! What breed?
  Tosa Inu, také nazývaná japonský mastif/ Tosa Inu (also called Japanese Mastiff)
 • Je to holka nebo kluk?/Is it boy or girl?
  Jsem fenka, hravá, silná, chytrá a mám ráda každého, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem/I am a girl, very playful, strong, smart and loving everybody who comes with a good intention.
 • Je tak velká! Jak je stará?/So big! How old?
  Narodila jsem se 5.1.2018 v Odesse, domě Viktorie Burskovské. Nyní žiji v Praze se svou novou rodinou:)/I was born on 5.1.2018 in Odessa (at Viktoria Burkovska house). Now I live in Prague with my new family :)
 • Kolik váží? Vyroste ještě?/ How much does she weigh? Is she going to grow more?
  Vážím cca 60 kg a asi už příliš nevyrostu./I am about of 60kgs and my mum does not want me to gain too much more to stay in shape.
 • Kolik toho sní?/How much does she eat?
  Kdyby to bylo na mě, jedla bych pořád. Mamka musí můj apetit trochu regulovat, abych nebyla tlustá. každý den dostávám 700-500g granulí rozdělených do 3 stejných porcí./If I only could, I would eat all the time :) My mum regulates my appetite. I receive approximately 700-500g dry food daily divided into 3 portions.
 • Doporučujete Tosu k dětem?/Do you recommend Tosa for kids?
  Jasně, že ano! Miluji děti a jsem k nim velmi nežná. Ale jak říká mámka, jsem velký pes a tak mě s nimi nikdy nenechává o samotě. Nechápu ovšem proč :))/I love kids :) But as my mum said, I am sometimes too big for them so she never let me alone with them. I don´t understand why..:)))
 • Ta poslouchá...Chodíte na cvičák?/ She is so behaved! Do you participate in strict dog training?
  Nechodíme.Ale občas se zajdeme podívat na tréninky mých psích kámošů a vždycky se tomu s mamkou dost smějeme :)) / No, we don´t train as other dogs do. Sometimes we watch their lessons and I can´t stop laughing :))
 • Kolik let se Tosa Inu dožívá?/ How many years does Tosa live?
  Přála bych si tu být napořád. Ale bohužel to tak nefunguje. Zdravá Tosa Inu se většinou dožívá 8-12 let./I wish I live forever..But it does not work this way :( Healthy Tosa usually reaches 8-12 years.
 • Ja přátelská k ostatním psům?/ Is she friendly with other dogs?
  Ano! Všichni u nás v parku jsou mí přátelé. ale pamatujte, jsem jeden z nejsilnějších psů na světě. Jakmile na mne na mou rodinu někdo zaútočí, moje odpověď bude velmi rychlá a nekompromisní./Ohh yes!! But if someone attacks me or any member of my family my respond is very quick. Remmember, I am one of the most powerful dogs in the world!
 • Mohl bych si jí vzít domů? Aspoň na víkend?/ Can I take her home with me?
  V žádném případě, najděte si svou Tosu :)/NO! Its my Tosa! Find herself other one! :)
 • Plánujete štěňata?/Do you plan puppies?
  Chcete Boha rozesmát? Udělejte si plány :)) Dne 1.11.2021 se naší Adince narodilo 8 nádherných štěňátek ze kterých v jejich rodinách šťastně vyrůstají praví psí samurajové. / Want to make God laugh? Make your plans :)) On 1/11/2021, our Adina gave birth to 8 beautiful puppies that are happily growing up in their families as real canine samurai.

Máte otázku a odpověď jste zde nenašli? Stačí nás kontaktovat a zeptat se! :-)

KAM SE PODÍVAT DÁL?

tosa-inu.png

O PLEMENU TOSA-INU

BLOG

GALERIE

bottom of page